Wonder Boy: The Dragon's Trap
Rok Wydania:
2017
Twoja Ocena:
Musisz się zalogować, żeby móc oddać głos
Średnia Ocena:
8.00
Ściągnięć:
0
Data dodania:
14.07.2022
Dodał:
skorpion

 

Wonder Boy: The Dragon's Trap jest dwuwymiarową platformówką stworzoną przez studio Lizardcube i wydaną przez DotEmu. Jest to remake gry Wonder Boy III: The Dragon's Trap wyprodukowanej przez japońskie studio Westone Bit Entertainment Inc.

 

Wonder Boy: The Dragon's Trap to odświeżona graficznie wersja kultowej 8-bitowej gry platformowej z 1989 roku. Warstwa fabularna, zasady gry i układy etapów pozostały bez zmian. Akcja gry rozgrywa się tuż po wydarzeniach z Wonder Boy in Monster Land. Zadaniem bohatera jest pokonanie Mech-Dragona (pierwszy etap). Po jego zabiciu zostaje objęty klątwą, w wyniku której zmienia się w pół-człowieka pół-jaszczura. Dowiaduje się, że aby usunąć klątwę i powrocić do ludzkiej postaci musi pokonać pięć potężnych smoków i zdobyć Krzyż Salamandry. Niestety po unicestwieniu każdego potwora klątwa zwiększa swoją moc i przeobraża go w nowe zwierzę. W miarę postępów z człowieka (Hu-Man lub Hu-Girl), później człekokształtnego jaszczura (Lizard-Man) zmienia się w Mouse-Man, Piranha-Man, Lion-Man i Hawk-Man, czyli odpowiednio człekokształtną mysz, piranię, lwa i sokoła (łącznie 6 form). Te zwierzęta mają inne unikalne umiejętności jak np. wspinanie się, zianie ogniem, długie pływanie pod wodą, latanie, zwiększony atak. Istnieje możliwość wybrania trzech poziomów trudności (łatwy, średni, trudny) oraz Wonder Girl jako bohaterki. Gra polega na eksplorowaniu różnych krain (podwodny świat, pustynia, dżungla, jaskinia i niebo), pokonywaniu wrogów, zdobywaniu ważnych przedmiotów i pieniędzy.

Wonder Boy: The Dragon's Trap jest dostępny na Switch, PS4, Xbox One, Windows, Mac, Linux, iOS, Android.

Gra kosztuje około 72 PLN. Do 21 lipca godzina 17:00 na stronie Epic Games po dodaniu gry do biblioteki, można było ją mieć na zawsze za darmo.

Minimalne wymagania gry: System operacyjny Windows 7, Pamięć: 4 GB RAM, Karta graficzna: Intel HD Graphics 4000-5000, DirectX: Wersja 10 i 1100 MB wolnego miejsca na nośniku danych.

 

Galeria
Film

Komentarze (0)

brak komentarzy