Spellarium 5
Pobierz
Link do strony:
Rok Wydania:
2020
Twoja Ocena:
Musisz się zalogować, żeby móc oddać głos
Średnia Ocena:
4.00
Ściągnięć:
336
Data dodania:
07.06.2022
Dodał:
skorpion

 

Spellarium 5, podobnie jak cztery poprzednie części serii, należy do gatunku match-3. Za ich stworzenie odpowiedzialna jest firma FRH Games z Rygi (Łotwa). Studio to w swojej ofercie ma takie serie jak Laruaville i Cursed House, które są zresztą do siebie bardzo podobne. Posiadają prawie taką samą grafikę i mechanikę. Dla osób które znają te gry nie będzie zaskoczeniem to, że Spellarium 5 zbytnio nie różni się od poprzednich części. Warto też dodać, że fabuła nie odgrywa żadnej ważnej roli, gdyż jaka by nie była, to rozgrywka jest taka sama.

Akcja gry rozgrywa się tuż po wydarzeniach z czwartej odsłony Spellarium. Eric dzięki drzewku życia odjął sobie wiele lat. Uzyskał młodość ale utracił swoje magiczne umiejętności. Gdy został pozbawiony zdolności kontrolowania żywiołów, zatarła się równowaga między nimi. Wkrótce tytułowy magiczny kryształ utrzymujący porządek na świecie opadł na samo dno wielkiego jeziora. Na świecie pojawiły się rekordowo niskie temperatury, w wyniku czego między innymi zamarzło to jezioro. Wygląda na to, że ta głęboko sięgająca zmarzlina uniemożliwi sprawne przeprowadzenie przedsięwzięcia podniesienia Spellarium z dna i rezultacie utrudni misję przywracania równowagi na całej planecie. Dlatego Eric musi znaleźć sposób na podwyższenie temperatury i roztopienie pokrywy lodowej.

Gra polega na usuwaniu obiektów z planszy według zasad wytyczonych przez twórców kultowego Bejeweled.

Minimalne wymagania gry: system operacyjny Microsoft Windows 7/8/10, procesor 1600 MHz, pamięć RAM 1024 MB, DirectX 8.0 oraz 63 MB wolnego miejsca na nośniku danych.

#Spellarium #FRHGames #Bejeweled

 

Galeria
Komentarze (0)

brak komentarzy