Kalonline
Pobierz
Rok Wydania:
2005
Twoja Ocena:
Musisz się zalogować, żeby móc oddać głos
Średnia Ocena:
6.83
Ściągnięć:
2839
Data dodania:
13.07.2020
Dodał:
skorpion

KalOnline to jedna z setek gier mmorpg. Powstała pod koniec 2004 roku dzięki koreańskiej firmie Inixsoft. Jest to darmowa gra, przez wiele portali internetowej ignorowana lub negatywnie oceniana. Czy właściwie? Uważam, że nie. Jest to bardzo dobra gra. Przede wszystkim ze względu na super atmosferę w grze.

Celem gry jest rozwijanie swojej postaci poprzez zdobywanie doświadczenia, czyli poprzez zabijanie złych potworów zwanych potocznie mobami. W zależnosci od naszego i jego poziomu otrzymujemy punkty doświadczenia zwane exp. Na każdy poziom (level) potrzebujemy określonej ilości exp. Gdy pasek doświadczenia osiągnie i przekroczy poziom 10 barów i 100% to awansujemy na wyższy poziom. Otrzymujemy wtedy punkty do rozdania na Strength (siła), Health (punkty energii), Agility (zręczność), Wisdom (mądrość) i Inteligence (Inteligencja). Ponadto możemy rozwijać umiejętności (skile) zależnie od wybranej klasy.

W grze występują 5 głównych klas: rycerz (knight), mag (magician), łucznik (archer), złodziej (thief), szaman (shaman). Każda z nich poza szamanem dzieli się dwie podklasy (po wykonaniu questu na 2 job na 50 lvlu). W 2009 rwprowadzono 3 job (70 lvl), pózniej czwarty zwany awaken.

Obecnie są dwa serwery (g1 i g2). Do niedawna były cztery serwery: Hanin, Naraeha, Bango i Cheios (polski). Z doświadczenia wiem, że najlepszy jest ten główny, czyli g1. Powód: pierwszy serwer, duża ilość graczy, duża ilość przedmiotow za stosunkowo niskie ceny. Poza tym jak będa łączyć serwery, to do niego będą przenosić postacie i itemy.

Kalonline nie posiada super grafiki, ale za to stonowaną, bez niepotrzebnych animacji. Grają w nią raczej starsi, bardziej wytrzymali i wytrwali gracze ze względu na trudność gry. Już same horny (wiadomości wysyłane na cały serwer) z gratulacjami dla osoby awansującej na wyższy (100+) poziom świadczą, że rozwijanie postaci to wielki wyczyn. W Kalonline grają również Polacy. Istnieje wiele dobrych polskich gildii jak między innymi TerrorSquad, posiadające wysokolevelowych graczy. Firma Inixsoft na bieżąco rozwija grę o nowe skile (job 3, 4), postacie (szaman), nowe miejsca (d6).

Gra oprócz monotonnego zabijania milionów mobów umożliwia: udział w wojnie o zamek, udział w kilku rodzajach aren, udział w gildijnych rajdach na smok, zabijanie innych graczy po założeniu maski assassina.

Pod żadnym pozorem nie należy grać GOSem, bowiem jest to najslabsza i najkosztowniejsa postać. Może i rządzi w d2, ale póżniej (jak się ma min. 80 lvl) jest bezużyteczna. Podobnie jest z archerami, co widać zrestą w rankingu TOP 100 - jest ich mało i zajmują odłegłe miejsca. Warto grać ascetą, thiefem i szmananem, generałem i mieć swoich MA (nawet kilku, najlepiej z dostępem do VOD).

Inixsoft nic nie robi z graczami używającymi nielegalnych programów. Botujący Brazylijczycy i Egipcjanie mogą bezkarnie grać na makro. Ci boterzy są nie do ruszenia mimo zgłaszania. Nie pomagają nawet nagrane filmy z ich udziałem. Bez problemu jednak blokują uczciwych graczy.

Edit 2016-01-25: Tekst został skrócony, gdyż wiele rzeczy nie pasowały do obecnych czasów.

Edit 2020-07-12: Przyjmę za darmo itemki i geony. Hłowna postać - Nick: Zabijaka)

 

Edit 2017-09-27: Pojawiła się nowa postać: szaman.

Edit 2018-09-17 Dnia 04.10.2018 bedzie połączenie dwóch serwerów. W celu otrzymania darmowego scrola do zamiany nicku należy mieć na obu serwerach postać o tej samej nazwie.

Galeria
Film

Komentarze (17)
Cardinal
16.07.2010 00:19
Co do d5 - wyższe levele siedzą na f10 na bosach - exp świetny. Co do scroll party - nadal oplacalne, ale faktycznie szału już nie ma. Co do archa - nadal w top 100 przewaga archów. Ale zaczynają magowie dominować. Gra jest juz przestarzała i nudna. Polskiego serwera Cheios nie polecam, bo nie wróżę mu sukcesu. Parę miesiecy i będa pustki jak na s3 - Bango.
skorpion
16.07.2010 20:38
Gra już niestety jest stara i bardzo zaniedbana przez producentów. Ale jak powstanie s4 to wrócę jako cjb. Na polskim serwerze jakoś obawiam się zaczynać grać. Może nawet powróce na hanin, ale tylko polatać i pobić questy solo (mam nadal otwarty quest na 60). Widziałem że na cheios rządzą magowie, archery i thief. Mało rycerzy.
skorpion
24.10.2010 14:09
Nie wiedziałem, że trzeba miec 3 job by wejść na d5f10. Co do g55 - te dwa party są tanie też dla archów i bodajże magów. Mogłeś dodać, że by wejść do vod to trzeba miec 100 eou i jakies dwa itemki.
Teletubis
02.04.2011 20:36
Ta gra ma tu najwięcej komentarzy. Kiedys w to grałem i jedynie co pamiętam to lagi i assassini :D W dzisiejszych czasach ta gra jest słabiutka. Producent zmarnował szanse kilka lat temu na większy sukces. Pamiętam jak ganialiśmy się w G42 lub G46 z bronią G48 na 50 lvlu. Teraz g55 widzę :) Pamiętam jak cięzko było wbijać expa na słabych potworach, bo nie było nowych miejsc. Jak odchodziłem to powstał dungeon 1. KOlejki na listę były ogromne - byłem raz 40 :D
skorpion
18.04.2011 00:05
A tarcza g70 też jest lub będzie? Jestem ciekaw czy wymyślą coś ciekawego by przyciągnąć więcej graczy. Wg mnie najlepszym pomysłem jest wprowadzenie kolejnej postaci.
SpanishCucumber
01.06.2011 12:21
buuhahahaha metin 2 lepszy bo ma lepsza grafike i jest po polsku mam dobry level i stuff i dzialajace hacki hahahaha
Cloud
13.06.2011 15:02
Obecnie najlepiej ma god of sword z levelem powyzej 78 i w g65 z mieczem g70. Z braku pt może spokojnie sobie dropić na foe. Zbiera wszystkie minory z roomu i ciacha na raz wszystkie. Countdown co 30 sekund wiec idzie to szybko. 20 sekund medów i znowu dropienie i expienie. Archy mają cd bodajże 3 minuty cd na swoj skill. Thief wymiata do 70 poziomu. Póżniej ma kiepsko. Ale i tak przesadzili z jego siłą. Grajcie tylko na Hanin. Cheios omijajcie, bo czas zarobków się skończył, a gm nic nie robią i pozwalają kilku osobom rozwalac serwer.
skorpion
13.08.2011 14:44
Do 8 września trwa event http://www.inixgame.com/KalOnline/Event/Event110729.asp?btn=8 o nazwie Whereabouts of the Missing Weapons. Z potworków wypadają cooper marbles, które mozemy wymienić na różne rzeczy. http://www.inixgame.com/KalOnline/Event/Event_110729pop.asp lub http://kalranking.com/summerevent - dokładne info.
Cardinal
12.09.2011 22:51
Stworzyłem sobie kolejną postać, ale nie ma jak grać. Wszendzie boty. Z góry leci promieńi na hita zabija potwory. Tak juz od dłuższego czasu. To odpycha nowych graczy. Gra ku upadkowi. A thief nadal wymiata.
skorpion
14.06.2012 10:25
@Propper. Powiedz mi czy na hanin ktoś odzyskał itemki po shakowaniu. Bo w marcu do nich pisałem, ale mnie olali. Napisałem do nich kolejnego C/Sa, że kończę gre, bo nie mam czym grać :) Może teraz oodadzą mi rzeczy. W końcu chyba dotarło do nich, że Kalonline ma teraz trudne chwile. A tak wogóle to teraz zmniejszają wymagania na 3 job - o 50% mniej itemków trzeba posiadać.
skorpion
15.07.2012 23:35
Na koncie nie mam praktycznie nic, więc nie mam co sprzedawać. Wcześniej pozyczyłem koledze trochę kasy, wiec jej nie straciłem. Gdyby nie ten włam na moje konto, to może bym dalej grał. Faktycznie gm mają wszystko gdzieś.
Cloud
19.07.2012 13:12
Trochę przesadzacie z tym upadkiem. Kal będzie istniał jeszcze kilka lat. Mi się nadal gra dobrze. nie wydaje ani grosza na grę, a mam sprzet. Znajdxie mi podobną grę, gdzie można na grze zarobić. Tobie Propper trochę się dziwie. Jesli faktycznie miałeś wysoki level, to powinieneś wiedzieć, że dla high leveli stworzyli dobre miejsca na expienie. Ja się nie nudzę, zwazywszy że teraz troszkę trudno się expi w miejscach z najlepszymi mobami . Ostatnio padło nam trzy razy całe party w ciągu godziny. Ceny rebów są bardzo drogie, Inixsoft ma pewnie większy zysk niż za czasów wprowadzenia złodzieja. Kyxiar - zawsze możesz zacząć od nowa grać. 70 level możesz mieć w dwa tygodnie. 3 job kosztuje o połowe mniej. Albo zacznij gać dalej swoim knightem.
Cloud
19.07.2012 13:16
Gorzej jest z Cheios. Mój kolega grał na tym serwerze. CZekał w kolejce na dobry sprzet, ale gildia go oszukała. Jeden okrada wszystkich i nic mu nie robią, a kumpla oskarżyli o kradzież, której nie popełnił. Ale ma to swoje dobre strony gdyrz wielu noobów przeszło z globala na polski serwer i jest spokój. Co do skradzionych rzeczy- szansa jest znikoma, ale podobno komuś oddali. Ale tego nie jestem pewien do końca. Napisz do nich jeszcze raz , ale w bardzo prosty sposób , poniewarz gm nie znają dobrze angielskiego.
Cardinal
17.05.2013 19:55
Cheios już dawno nie ma. Dziwne że wytrzymało tyle czasu. Gra dogorywa. W top 100 teraz przeważnie rycerze. Botów jakby mniej, może dlatego że quest itemy wypadają częściej i nie opłaca się ich sprzedawać. Niby robią update na ten rok, ale szału nie ma. Nikomu nie polecam.
Cardinal
01.01.2015 15:57
Niedługo pojawi się kolejna gra Inixsoft'u - Thanatos. Oznacza to, że już po Kalonline. Zresztą i tak już od kilku lat dogorywa. Mam nadzieję, że będzie tak samo dobrze zapowiadało się jak Kal w 2004 - 2005 roku.
skorpion
01.01.2015 21:49
Bez promocji nie ma szans na sukces. Marketing to słaba strona Inixsoftu. Dziesięć lat temu nie było tyle gier, więc nie musieli się reklamować. Wtedy to był hit, ale twórcy nie wykorzystali tkwiący w nim potencjał.. Teraz będzie im ciężko. Ale jak będzie fajna gra, to porzucam stronę i będe grał :)
skorpion
22.09.2017 15:49
Ponownie gram w Kalonline. Chętnie za friko :) przyjmę itemki i geony. Nick Zabijaka (Knight) . Dziękuję :)