Grand Theft Auto V
Rok Wydania:
2017
Twoja Ocena:
Musisz się zalogować, żeby móc oddać głos
Średnia Ocena:
9.00
Ściągnięć:
1344
Data dodania:
07.07.2017
Dodał:
skorpion

 

GTA 5 (a właściwie Grand Theft Auto 5) to kultowa gra akcji stworzona przez studio Rockstar North / Take-Two Interactive. Ta prawdopodobnie najpopularniejsza na świecie gra łączy wiele gatunków gier jak: strzelaninę, wyścigi, zręcznościówkę czy też przygodówkę, więc niemożliwe jest zaklasyfikowanie jej do jednej kategorii. Najpierw (18 listopada 2014 roku) została wydana na konsole ósmej generacji (Xbox One i PlayStation 4), a nieco później (14 kwietnia 2015) na komputery osobiste. I to właśnie wersja na PC jest najbardziej rozbudowana, a to za sprawą wielu modyfikacji zmieniających nie tylko grafikę (nawet do jakości 4k), ale znacząco także rozgrywkę (nowe misje, bronie, pojazdy, bohaterzy, walki gangsterskie, zmiany warunków atmosferycznych, interakcje z mieszkańcami itp.).

Akcja gry rozgrywa się w ogromnym otwartym mieście Los Santos i jej obrębie w fikcyjnym amerykańskim stanie San Andreas. Metropolia została stworzona na podstawie ponad dwustu pięćdziesięciu tysięcy zdjęć Los Angeles i tym samym zawiera mnóstwo "realistycznych" lokacji. Zwykła rozgrywka (single) przedstawia losy trójki przestępców. Gracz otrzymuje możliwość wcielania się w każdego z nich (Michael De Santa, Trevor Philips i Franklin Clinton) i wykonywania różnych zadań, nierzadko niezgodnych z prawem. Tryb multiplayer (zwany Grand Theft Auto Online) pozwala na w miarę swobodne poruszanie się po Los Santos i wykonywanie  różnego rodzaju zadania (przygotowane przez twórców). Po zainstalowaniu wyżej wspomnianych modów (stworzonych przez fanów gry) można realizować przeróżne misje i dowolnie, według własnego uznania eksplorować tereny miasta.

Gra nie jest przeznaczona dla dzieci, ponieważ zawiera brutalne sceny i niejako może zachęcać do działań przestępczych. To tytuł o treściach przesyconych przemocą (sceny tortur, zabijanie niewinnych osób), rasistowskich (kontrowersje zachowanie policji wobec czarnoskórego Franklina) i o podłożu mizoginistycznym (prostytucja).

Specyfikacja gry: widok TPP (third-person perspective, czyli perspektywa trzeciej osoby) i FPP (first-person perspective - perspektywa pierwszej osoby), możliwość zakupienia nieruchomości za zarobione pieniądze, możliwość poruszania się różnymi pojazdami (rower, motor, auto, czołg, helikopter, batyskaf itp.), rozgrywka utrzymana jest w sandboksowym stylu (otwarty świat)...

 

Galeria
Komentarze (2)
Terminator
14.07.2017 03:11
Świetna gra na modach z najwyższą jakością grafiki. Gra świetna, ale ma kilka wad. Kuleje fizyka, zwłaszcza podczas jazdy autem. Czekam na gta 6.
Agnieszka70
20.07.2017 13:48
U mnie niestety gra się tnie. Mam za słaby komp i brat nie może w to normalnie grać.