Gems of War
Link do strony:
Rok Wydania:
2014
Twoja Ocena:
Musisz się zalogować, żeby móc oddać głos
Średnia Ocena:
9.00
Ściągnięć:
0
Data dodania:
27.06.2021
Dodał:
skorpion

 

Gems of War to sieciowa gra logiczna stworzona przez studio Infinity Plus Two, dawniej znane pod nazwą Infinite Interactive. Zasłynęło dwoma częściami Puzzle Quest, na podstawie których powstała właśnie Gems Of War. W 2014 roku została wydana przez 505 Games i do dzisiaj na bieżąco jest rozwijana i aktualizowana. Posiada cztery połączone ze sobą serwery (PC, Xbox. Playstation i Nintendo Switch). Grę można pobrać bądź uruchomić ze stron powyższych urządzeń oraz z Steam, Google Play, Amazon.

Gra jest pozbawiona jakiejkolwiek fabuły. Gracz zdobywa i rozwija królestwa w Krystara i fakcje w Podziemiu (Underworld). Ich poziom zależy od zainwestowanych funduszy - złota, a w przypadku fakcji dodatkowo odłamków chaosu. W tym celu musi posiadać żołnierzy (Troops), dzięki którym będzie mógł pokonać przeciwników, a tym samym zebrać zdobyte fundusze i surowce. Każdy żołnierz przedstawiony jest jako karta z różnymi właściwościami: poziomem (1-20), ilością many niezbędną do aktywowania swojego specjalnego ataku (kolory: czerwony, żółty, niebieski, zielony, fioletowy i brązowy), jego rzadkością (między innymi epicki, legendarny, mityczny), cechami (gówna i trzy dodatkowe, zwane traits), typem itp. Główna postać gracza posługuje się broniami, które także posiadają różne cechy. Po wybraniu czterech żołnierzy (lub 3 żołnierzy i gracza), typu klasy i rodzaju baneru do drużyny i następnie po przystąpieniu do walki okazuje się, że jest to... Bejeweled. A czym jest Bejeweled? Prostą grą planszowo - logiczną polegającą na tworzeniu w linii poziomej lub pionowej minimum trzech takich samych obiektów).

Zadaniem gracza jest usuwanie z planszy kolorowych klejnotów (ładują manę) i czaszek (zadają podstawowe obrażenia). To, które należy najpierw usunąć, zależy od wielu czynników. Zazwyczaj skupia się przede wszystkim na kolorach, których potrzebuje kluczowa karta w drużynie. Po zabiciu ostatniej karty przeciwnika przyznawane są między innymi punkty doświadczenia (zwiększa główny poziom gracza), punkty doświadczenia danej klasy (każda ma inne właściwości), punkty chwały, dusze i kamienie (do rozwijania kart i klas).

Bez dobrych kart trudno ustawić dobrze działający skład. Dlatego należy je jak najszybciej zdobyć. Można je "wyciągnąć" z różnych skrzyń za pomocą np. kluczy czy pieczęci (seals). W związku z tym, że szanse na ich zdobycie są bardzo małe, niezbędne jest je "wykraftowanie", czyli wytworzenie z 4000 diamentów. Ich zebranie jest czasochłonne, ale daje pewność uzyskania wybranej karty. Podobnie jest z broniami, żywnością dla uwolnionych zwierzątek (food / pet), kamieniami, sztabami i zwojami (inglots i scrolls służą do zwiększania mocy broni), kulami (orbsy maksują żołnierzy i klasy), czyny (do zwiększenia poziomu królestw) itp.

Każdy gracz musowo musi dołączyć do gildii ze względu na bonusy do statystyk (między innymi punkty życia, many, siły). Wówczas może brać udział w wojnach gildowych, różnych zadaniach czy eventach.

Informacje dla początkujących. Po kilku rozegranych bitew pojawia się menu, i wówczas możesz założyć konto. Jak najszybciej znajdź gildie i wówczas w miarę możliwości wpłacaj wymaganą ilość pieniędzy do skarbca gildii. Zdobyte klucze, seals, glory i jewele rozważnie używaj. Najlepiej uzbieraj ich dużą ilość i dopiero wtedy je użyj do otwarcia skrzyń. Seals dopiero gdy poziom skrzyń będzie wynosił 6, jewele lepiej używaj do kupowania tierów na eventach, a pewną część glory zostawiaj na zakup "kart tygodnia" (gdy są w drużynie to są bonusy jak większa ilość gold, glory i soul w trybach pvp i explore). Jak najszybciej zdobądź wszystkie królestwa (ukończ questy), odblokuj najważniejsze i najprzydatniejsze klasy i rozpocznij rozbudowę królestwa do poziomu 10. Codziennie wykonuj dayly quest (dzienne questy) i pokonuj bossów w lochach (dungeon). Po odblokowaniu Underworld rozgrywaj trzy rundy delve aby zdobyć odłamki chaosu niezbędne do rozbudowy skarbca w fakcjach. W miarę postępów w grze powinieneś maksować wszystkie klasy do levelu 100 oraz ścieżkę ich rozwoju (talenty), poziom królestwa do 20 lvl, siłę królestwa do 30 lvl, renomę w frakcjach do 2500 punktów. Ponadto bierz udział w pvp aby zdobyć Tier 1 (ponad 40-50 zwyciezkich walk w tygodniu). Jeśli gildia jest słaba i nieaktywna to znajdź inną. Jeśli nie chcesz zostać z niej wyrzuconym to dostosuj się do wymogów, czyli wpłat, ilości zdobytych trofeów i do udziału w gildowych eventach. Odblokowuj cechy (traits w żołnierzach i klasach), odblokowuj klasowe bronie (250 walk w danej klasie). Ratuj pety w godzinnych lub dniowych eventach.

Brak polskiej wersji językowej. Gra jest darmowa. Istnieje możliwość zakupu różnych przedmiotów za dolary (P2W)

 

Posiadam postać Xenomorph 1503 lvl / PAPROCH_UTES

 

 

Gildia Polski Atak zaprasza aktywnych graczy w swoje szeregi DISCORD

 

#GemsOfWar #Bejeweled #InfinityPlusTwo #InfiniteInteractive #505Games #PuzzleQuest

 

Galeria
Komentarze (0)

brak komentarzy