Crillion GPI
Pobierz
Link do strony:
Rok Wydania:
2011
Twoja Ocena:
Musisz się zalogować, żeby móc oddać głos
Średnia Ocena:
5.50
Ściągnięć:
553
Data dodania:
21.09.2011
Dodał:
skorpion

Gra logiczno - planszowa z wyraźnym elementem zręcznościowym.

Celem gry jest usunięcie wszystkich bloków za pomocą ciągle poruszającej się kulki. Uderzenie kulką w blok o tym samym kolorze powoduje jego likwidację. W związku z tym, że na planszy wystepują różne kolory klocków, wymagane jest uderzenie kulką w odpowiedni obiekt - tak zwaną zmieniarkę kolorów. Na planszach (kilka zestawów) może znajdowac się wiele przeróżnych obiektów jak np. śmiercionośne czaszki, dyskietki (przesuwalne bloki), zmieniacze grawitacji, teleporty, klucze itp. Gra umożliwia stworzenie własnych etapów za pomocą specjalnego wbudowanego w grę edytora.

Crillion GPI jest freeware (darmowy). W grze zawarte są także etapy z pierwszej gry tego typu - oryginalnej Crillion. Autor zaleca rejestrację w przypadku chęci umieszczania w internecie swoich uzyskanych wyników (high score) i stworzonych etapów. Warto zaznaczyć, że gra jest na bieżąco rozwijana - ostatnia wersja 2.11.7.23 udostępniona była w wakacje.

Galeria
Komentarze (2)
chrombor
22.09.2011 09:09
HitBlock jest chyba lepsze. Jakoś nigdy nie przepadałem za crillionem . MIałem to na Commodore 65, lecz denerwowało mnie to . Podobnie denerwowały mnie niekture Arkanoidy.
Pando
22.09.2011 18:06
Nie ma Commodore 65, bo jest C64. Jest natomiast Atari 65XE . W HitBlock piszesz, że jest fajna, a to to samo i piszesz że nielubisz Crillion .Więc?