Dodawanie gier na stronę

Dodawanie gier na stronę

26.06.2010

Istnieje możliwość dodania gier do bazy naszej strony. Na dzień dzisiejszy przyjmujemy opisy (wraz z screenshotami, linkami download) do darmowych gier różnych gatunków (nie tylko logicznych) niezawierających agresji i brutalności.

Są następujące sposoby przesyłania opisów....

Istnieje możliwość dodania gier do bazy naszej strony. Na dzień dzisiejszy przyjmujemy opisy (wraz z screenshotami, linkami download) do darmowych gier różnych gatunków (nie tylko logicznych) niezawierających agresji i brutalności.

 

Są następujące sposoby przesyłania opisów.
- Najlepszym i najwłaściwszym sposobem jest wysłanie maila na adres skorpion@grylogiczne.pl.
- Wklejenie informacji w komentarzu tego postu.

 

Gra do bazy może zostać dodana jeśli:
- Opis gry bedzie napisany profesjonalnie, sensownie, bez błędów stylistycznych i ortograficznych.
- Będzie dołączony link do download
- Screenshoty (obrazki z gry) o rozdzielczości minimum 640 na 480. 
  Można podać link do nich lub przesłać w załączniku
  

 

Mile widziane:
- Link do video (youtube itp)
- Ciekawostki dotyczące gry
- Poradnik lub jakieś wskazówki do gry

 

Preferujemy:
- Opisy krótkie, sensowne, zawierające najważniejsze informacje, bez zbednych wprowadzeń. 
- Opisy które nastawione są na przedstawienie gry, a nie jej krytykowanie czy też wychwalanie.
  Krytyzyzm jak najbardziej wskazany, ale bez przesady.
  Traktujemy stronę www.grylogiczne.pl jako przewodnik po grach.
  Należy mieć na uwadze, że użytkownicy niechętnie czytają dłuższe opisy.

 

Na nasz e-mail wielokrotnie wpływają opisy niepełne (np bez linku download lub screenshotów), nieciekawie napisane (teksty typu "gra jest fajna i musisz zagrać" lub "chodzisz gostkiem i strzelasz"), ściągnięte żywcem z innych stron lub z błędami ortograficznymi i interpunkcyjnymi. Ostatnio nawet niektórzy poprzesyłali screenshoty niedość że w niewłaściwym rozmiarze, to z wklejonym linkiem do innej strony. Ja takie maile odrazu kasowałem.

Jeśli nie wiesz jak się za to zabrać to wyjaśnię jak ja tworzę opisy. Na komputerze mam zainstalowany program do robienia zrzutów ekranu Irfanview (oczywiście można mieć inny, ale tym mi się najlepiej pracuje). Wyszukuję ciekawą grę i instaluję. W międzyczasie przeglądam zasoby internetowe. Staram się wyszukiwać trailery i gotowe screenshoty. Jak je znajdę na stronie producenta to już nie muszę ich wykonywać w czasie grania. Zaczynam grać i w najlepszych wg mnie momentach robię screenshoty (rożne scenerie). Odnotowuję sobie najważniejsze informacje o tej grze w notatniku windowsowskim. Jeśli mam problem z stworzeniem opisu, to patrzę jak napisali na innych stronach. Oczywiście zmieniam tekst, bo nie wolno kopiować cudzego opisu. Gdy wykonam opis to sprawdzam screenshoty i staram się by było ich 3 i w odpowiednich parametrach (zazwyczaj 640 na 480, kompresja jpg 75%). Co do opisów - staram się pisać albo bezosobowo (Celem gry jest... Aby wykonać...) albo w pierwszej osobie liczby pojedyńczej (Ustawiaj klocki koło siebie... Twoim zadaniem jest...). I umieszczam na stronie.

Powodzenia

Komentarze (9)
chrombor
06.07.2010 01:07
Fajny pomysł z tym dodawaniem gier .:) A propo gier - jak ty wyszukujesz te gry darmowe? Niektóre to perełki.
skorpion
06.07.2010 09:50
Szukanie i dodawanie gier jest dosyć czasochłonne. Przeglądam wiele stron i zawsze coś znajduję. Niektóre gry faktycznie są mało znane, ale są fajne. Ale co z tego jak ilość ściągnięć waha się między 1 a 10 miesięcznie. Czasami odechciewa mi się dodawania takich gier, bo w sumie nie wiem czy ludziom odpowiadają takie gry. Dlatego dałem możliwość dodawania gier - przez maila, przez gg, przez formularz i przez komentarze w tym temacie. Jak narazie otrzymałem 2 opisy w postaci głupiego żartu. :)
chrombor
07.07.2010 23:06
Morze się po wakacjach coś ruszy .? jak patrzyłem to w googlach 'polskie szukanie' nie ma takich gier tylko grylogiczne.pl ma :) Ja bym nie rezygnował :)
skorpion
08.07.2010 15:59
Wakacje czy nie i tak słabo się ściągają. Jedynie "ukryte obiekty" są popularne gry. Trochę mniej "match-3" i "boulder dash". Trochę mnie martwi mała popularność gier typu "Sokoban" i "logiczno-platformowe". A przecież jest pełno darmowych gier i na dodatek różnią się pomysłami, wykonaniem itp. od tych komercyjnych. A że gra darmowa to nie znaczy że gorsza. Czas pokaże co będzie dalej. Ale prawdopodobnie przestane dodawać gry mało znane - no chyba że zauważe większą ilość ściągnięć i komentarzy. Wogóle nikt nie przesyła gier :)
Pando
16.07.2010 15:52
Wystarczy pododawać te najbardziej znane gry logiczne i zaprzestać dodawania opisów gier mało znanych. Wiadomo, że ta strona propaguje gry logiczne, ale nic na siłę. W oecnych czasach jednotematyczne strony nie mają lekko. A nie lepiej pododawac więcej innych gier?
skorpion
16.07.2010 20:33
Już od kilku dni nie przeglądam internetu. Mam ściągnięte kilkanaście gier, które sprawdzę i ewentualnie dodam. Teraz może faktycznie pododaje inne gry albo zrobię przerwę.
chrombor
22.07.2010 09:06
Ale jak nie bedzie duzo gier logicznych to strona na tym straci . ALe chyba trzeba dodac gry online
chrombor
05.08.2010 11:56
cos ostatnio mało gier dodajesz :(
skorpion
11.08.2010 22:46
muszę od czasu do czasu mieć wolne....