Test Wiedzy Informatycznej 1
Rok Wydania:
2013
Twoja Ocena:
Musisz się zalogować, żeby móc oddać głos
Średnia Ocena:
9.00
Ściągnięć:
0
Data dodania:
20.04.2013
Dodał:
skorpion

Test Wiedzy informatycznej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Nie zawiera pytań z programowania. Zostały zebrane z różnych stron internetowych, konkursów lub po prostu wymyślone przez autora testu.

Test Wiedzy Informatyczne to świetne narzędzie dla uczniów, którzy chcą przygotować się do ważnych konkursów, np. Tik?-Tak!, Bóbr. Nauczyciele mogą dzięki temu sprawdzić wiedzę informatyczną swoich uczniów. Test zawiera wiele trudnych pytań, które wykraczają poza program nauczania informatyki czy też zajęć komputerowych. Dlatego stanowią tylko pomoc i uzupełnienie do lekcji.

Test został stworzony za pomocą darmowego programu Hot Potatoes. Dlatego istnieją poważne ograniczenia w jego użytkowaniu. Wyniki nigdzie nie są zapisywane. Nie da się wybrać np. 40 losowych pytań. Plik ten zawiera 548 pytań, więc dlatego ustawiony został czas na 90 minut. Rozmiar pliku wynosi ponad 1 MB, więc czas jego wczytywania na wolnych łączach może wynosić kilka sekund.

Zanim przejdzie się do kolejnego pytania należy znaleźć prawidłową odpowiedź. Znalezienie właściwej odpowiedzi za pierwszym, drugim czy też trzecim razem ma odzwierciedlenie w procentowym wyniku. Plik jest na bieżąco poprawiany (błędne odpowiedzi, literówki, przecinki itp).

Właśnie trwa tworzenie drugiego testu.

Galeria
Komentarze (0)

brak komentarzy