Heartlight
Pobierz
Link do strony:
Rok Wydania:
1994
Twoja Ocena:
Musisz się zalogować, żeby móc oddać głos
Średnia Ocena:
8.00
Ściągnięć:
2356
Data dodania:
17.01.2009
Dodał:
skorpion

Polska gra logiczna oparta na zasadach gry Boulder Dash.

W grze strerujemy poczynaniami Mośka - krasnoludka, który poprosił swoją dziewczynę Rachelę o rękę. Dała ona mu zadanie, które musi koniecznie wykonać. Porozrzucała ona po komnatach migoczące serduszka. Mosiek musi je pozbierać ze wszystkich 60 komnat.

W grze pojawia się kilka nowych elementów, których nie ma w oryginalnym Boulderdash. To: balon przenoszący w górę przedmioty, specjalne tunele czy też bomba, która ma specyficzny zasieg i nie eksploduje na trawie. Do prawidłowego uruchomienia gry na nowszych systemach operacyjnych będzie potrzeba emulatora DosBox

Pod tym adresem można zagrać w specjalną wersję online.

A pod tym można zagrać online w wersje PC.

Galeria
Komentarze (3)
Teletubis
02.04.2011 19:58
Pamiętam tą gierkę jak posiadałem IBM 386 :) Bardzo prosta gra. Coś mi się zdaje że był edytor w ktorych mozna było stworzyć swoje levele. Jeśli dobrze pamientam to trzeba było wpisywać znaki ASCII :D
chrombor
29.04.2011 23:11
Tak, mozna było. Trzeba było bodajże kopiować zestaw w DOSie :) Wtedy mozna było zrobić etapy nie kasując standardowych.
PanTheMol
24.08.2011 23:50
I na Amidze i na PC można było je tworzyć. Najpierw trzeba było skopiowac oryginalne etapy w inne miejsce (komenda copy), by ewentualnie je kiedyś przywrócić. Gra bardzo dobra, ma swój klimat. Przewyższa jakości nowsze gry. Polecam.