Chromentum
Pobierz
Rok Wydania:
2004
Twoja Ocena:
Musisz się zalogować, żeby móc oddać głos
Średnia Ocena:
0.00
Ściągnięć:
1820
Data dodania:
09.06.2005
Dodał:
skorpion

Nazwanie tej gry kolejnym klonem Sokobana, to spłycenie jej idei, aczkolwiek pewne podobieństwa są dość zauważalne. Jednak do gry dodano wiele istotnych elementów, które czynią ją bardzo oryginalnym tytułem.

Cel gry jest dość prosty: należy srebrne i złote kule umieścić w miejscach oznaczonych na planszy, ale tylko z pozoru brzmi to łatwo. Przesuwać można wyłącznie złote kule, srebrne można tylko popychać. Do gry wprowadzono bardzo ciekawą innowację a mianowicie kulki podlegają kilku podstawowym prawom fizyki tj. zasada zachowania pędu. Oprócz standardowego przesuwania złotych kul można nadać im pęd który będzie potem przekazywany pozostałym kulom. Do gry dodano kilka ciekawych elementów utrudniających rozgrywkę np. płyty pozbawione tarcia czy rampy.

Wersja demo zawiera tylko małą część poziomów z pełnej wersji, a w tej ostatniej jest ich aż 324. Do tego dochodzą specjalne-ukryte tryby rozgrywki, poziomy bonusowe i edytor, w którym można stworzyć własny zestaw unikalnych poziomów.

Grafika w grze Chromentum jest trójwymiarowa i wymaga karty z akceleracją 3D. W zamian za to oferuje naprawdę miłą dla oka grafikę. Podczas gry towarzyszy nam spokojna, ale dość usypiająca muzyka.

Galeria
Komentarze (0)

brak komentarzy