Back to Bed
Pobierz
Rok Wydania:
2014
Twoja Ocena:
Musisz się zalogować, żeby móc oddać głos
Średnia Ocena:
9.00
Ściągnięć:
385
Data dodania:
20.05.2017
Dodał:
skorpion

 

Back to Bed to gra logiczno - platformowa stworzona przez Bedtime Digital Games. Bohaterem gry jest Bob cierpiący na narkolepsję, czyli uciążliwą przypadłość objawiającą się nadmierną sennością. Na szczęście podczas takich napadów czuwa nad nim podświadomy strażnik o imieniu Subob. Jego zadaniem jest ochrona Boba przed wszelakimi niebezpieczeństwami i doprowadzanie z powrotem do łóżka. Oprawa graficzna nawiązuje do surrealistycznego malarstwa, co nie powinno dziwić, gdyż akcja gry rozgrywa się w umyśle bohatera, w którym granica pomiędzy snem a rzeczywistością została mocno zatarta.

Gra polega na odpowiednim ustawianiu przedmiotów w takich miejscach, aby lunatykujący Bob odbił się we właściwy kierunek, czyli jeśli to możliwe to w stronę swojego łóżka lub w chwilowo bezpieczne miejsce. Wypadnięcie z planszy i kontakt z różnymi elementami otoczenia kończy się śmiercią bohatera gry.

Specyfikacja gry: grafika 3D (widok izometryczny), trzydzieści etapów, kłopotliwe sterowanie

 

Ciekawostki:

Pomysł opieki nad lunatykującą osobą nie jest nowy. Najpopularniejszą grą tego typu jest zapewne Sleepwalker stworzony w 1992 roku przez CTA Developments, a następnie wydany przez Ocean Software. Na początku lat dziewięćdziesiątych najlepszym komputerem była Amiga i to właśnie na niej powstała najlepsza wersja (wówczas na MS-DOS były o wiele gorsze gry). Sleepwalker bardziej przypominał zabawną platformówkę 2D - śpiącego chłopca Lee i opiekującego się nim psa Ralpha widać z boku. Warto też wspomnieć o legendarnych Lemmings i Benefactor - gracz musiał doprowadzić bezmyślne zwierzaki do wyjścia. W nich gracz również nie miał bezpośredniej kontroli nad podopiecznymi i musiał inaczej nimi sterować.

Wymagania gry: zainstalowany system operacyjny Microsoft Windows XP/Vista/7/8/10, procesor o częstotliwości taktowania 1800 MHz, pamięć RAM 2048 MB, DirectX w wersji 9.0 oraz dysk twardy mogący pomieścić 478 MB danych.

 

 

Umieszczony powyżej polski tekst został napisany z myślą o tym serwisie. Jest on chroniony prawami autorskimi. Administratorzy portalu pozwalają na jego pobranie i skopiowanie na własną stronę. Trzeba jednak spełnić pewne warunki. Należy przy skopiowanym opisie umieścić hiperłącze do tej podstrony (zobacz u góry pasek adresu) oraz wstawić tekst www.grylogiczne.pl.

 

 


Back to Bed is an artistic 3D puzzle game with a surreal twist. It tells the story of Bob, an unlucky narcoleptic with a tendency of falling asleep in his boring office and then proceeding to sleepwalk into the dangers of the big city. Luckily, Bob has a subconscious guardian named Subob, whose job is to protect the sleepwalker from any danger and guide him back to the safety of his bed.

The ever vigilant Subob must guide Bob’s sleepwalking self on a journey through a series of surreal painting-like cityscapes where the boundary between Bob's dreams and reality have vanished. The result is an artistic dream world that is recognizable, yet totally different from reality. Many things are not what they seem and new dangers lurk as Bob travels deeper into the dream world.

 

 

 

 

 

Galeria
Film
Komentarze (2)
PanTheMol
21.05.2017 02:22
Co do ciekawostek - 1984 roku Brøderbund Software wydało Whistler's Brother. Tam trzeba było doprowadzić brata do wyjścia za pomocą... gwizdka.
Proxy
25.05.2017 00:45
Gra jest trochę krótka i łatwa. Nawet tryb "trudny" nie sprawił mi problemu.